لوله های پلی اتیلین

یکی از انواع لوله هایی که در بخش کشاورزی و باغداری و در جهت آبیاری به درختان و گیاهان کاربرد بسیار زیادی دارد لوله پلی اتیلن میباشد. لوله های پلی اتیلن در ضخامت های گوناگونی تولید میشوند که بنا به میزان مصرف و فشار آبی که در لوله جریان می یابد باید لوله مناسب را تهیه نمایید. لوله های پلی اتیلن از انعطاف پذیری به نسبت بیشتری در مقایسه با دیگر لوله های مخصوص آبیاری برخوردار هستند و  حالت شکنندگی ندارند که همین موضوع استفاده از آنها را در شرایط مختلف تا حد زیادی تسهیل کرده است. این لوله های پلی اتیلنی با توجه به انعطاف پذیری خوبی که دارند از وزن کمی نیز برخوردار میباشند که این وزن کم جابجایی آنها را تا حد زیادی آسان و تسهیل کرده است و دیگر نیازی به صرف انرژی انسانی زیاد و یا استفاده از وسایل مختلف بمنظور جابجایی آنها وجود ندارد. عمر طولانی لوله های پلی اتیلنی را باید از مزیت هایی دانست که باعث شد تا دیگر چندان به لوله های نسل قبل و قدیمی برای آبیاری توجهی نشود و به مرور کنار گذاشته شوند. عمر این لوله ها اگر از نوع مرغوب و با کیفیت خریداری شوند میتواند به پنجاه سال برسد که رقم قابل توجهی محسوب میشود.

عوامل موثر در قیمت لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن به طور کلی از قیمت مناسبی برخوردار هستند اما عواملی نیز وجود دارند که قیمت لوله های پلی اتیلنی را  تغییر میدهند. خارجی و ایرانی بودن لوله، ضخامت لوله، نشان استاندارد، درجه یک و دو بودن لوله، کشور سازنده، متراژ لوله و برخی عوامل دیگر وجود دارند که هر یک میتوانند قیمت لوله را افزایش و یا کاهش دهند. بهتر است لوله های پلی اتیلنی را بر اساس مشخصات و  استعلام قمیتی که به دست می آورید خریداری کنید.

شرکت میران پلاست که از شرکت های عرضه کننده انواع لوله های آبیاری و پلی اتیلنی در کشور میباشد مناسبترین قیمت ها را برای محصولات خود در نظر گرفته است و با خرید خود از این مجموعه صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه های خود انجام داده اید.

انواع و اقسام لوله ها وجود دارند که برای انتقال مایعات و همچنین گاز از نقطه ای به نقطه ای دیگر و یا حتی شهری به شهر دیگر مورد استفاده قرار میگیرند که یکی از بهترین  و جدیدترین این لوله ها که مزیت های زیادی را نیز به همراه دارد لوله پلی اتیلن میباشد. لوله پلی اتیلن در برابر ضربه و همچنین حلال ها و اسید ها که بیشترین آسیب رسانی را برای لوله به همراه دارند مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان میدهند و همچنین سرما و گرما نیز تاثیری بر روی کیفیت آن ندارند. لوله پلی اتیلن از لوله های انعطاف پذیر میباشد که این انعطاف پذیری نصب و راه اندازی آنرا تا حد زیادی آسان خواهد کرد. لوله های غیر انعطاف پذیر و خشک در بسیاری از موارد به دلیل فشار کوچک و یا تغییر شکل به راحتی آسیب میبینند که این آسیب دیدگی استفاده از آنرا غیر ممکن خواهد کرد. اما لوله های پلی اتیلنی در برابر این عوامل به دلیل انعطاف پذیری بالا کاملا ایمن هستند و آسیبی نخواهند دید.

کاربرد لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن در بخش های صنعتی و غیر صنعتی بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرند که از این بین باید به شبکه های گاز رسانی، شبکه های فاضلاب، آتشنشانی و حریق، انتقال محصولات نفتی، خطوط اصلی پر فشار، پرورش ماهی و همچنین خطوط تهویه مطبوع اشاره نمود. کاربردهای بسیار زیاد  لوله های پلی اتیلن باعث شده تا کم کم جایگزین لوله های نسل قبل شده و تحول  بزرگی را پدید آورند.

مواد اولیه مرغوب موثرترین عامل در کیفیت لوله های پلی اتیلن

از مهمترین عواملی در کیفیت لوله های پلی اتیلنی تاثیر بسیار زیادی دارد مواد اولیه به کار رفته در ساخت و تولید آنها میباشد. هر چه مواد اولیه به کار رفته در ساخت لوله مرغوب تر و با کیفیت تر باشد در نتیجه لوله از مقاومت بیشتری برخوردار خواهد بود و همچنین عمر و دوامی طولانی تر خواهد داشت.  

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :